Günümün Görseli

Gökyüzü olaylarını kendimce Zeus’un kavgası olarak adlandırırım. Nitekim bugün de Zeus resmen kavga etmeye hazırlanıyor gibiydi. 2017’den bu yana bu kadar yoğun bir yağışla karşılaşmamıştık diye hatırlıyorum. O zaman da resmen gökten buz yağmıştı, bugün hem yağmur hem de dolu yağdı. Rüzgarın etkisiyle, çatıda konumlanan Dudi paspasım artık mahallenin kedilerine ait… Helali hoş olsun ne diyeyim, doğa öyle istedi resmen.

Çatı katında yaşıyor olmanın hem avantajları hem de dezavantajları var. Yağmur sesi ile uyumayı seviyorsanız yağmurlu akşamlar efsane güzel bir şekilde geçebiliyor, yağmurun sesi ile uykuya dalıyorsunuz; ancak yazın çok sıcak olduğu da bir gerçek… Bugün çatıdan gelen sesler beni ciddi boyutta endişelendirdi; resmen tepeme yıkalacakmışçasına yağıyordu dolu… Kısa sürdü ama etkiledi.

Ben de daha Zeus kavgaya başlamadan önce bulutlarla bir sohbet edeyim dedim. O sırada Jonathan misali, özgür martımız da usulca süzülüyormuş ve kadrajıma girmiş…

Her ne kadar 3-4 saniye içerisinde bütün camları kapatmış olsam ve az biraz da korkmuş olsam da, yağmur ve dolu sonrası camlar açıldığında o toprak kokusu… Mükemmel.

Bu günümün görseli de şimdilik bu kadar dostlar 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s