Günümün Görseli

Martı - 05.2020

Selamlar! Bugün içimi rahatlatan görsellerden birini paylaşmak istedim. Biliyorum çok bağlantılı bir konu değil şu ana kadar yazdıklarımla ama son dönemde içinde bulunduğumuz durum da pek bir alakasız bizimle, biçimlerimizle, varlığımızla… Şahit olmadığımız şeylere şahit olduğumuz bir onyıl içerisindeyiz. Bizlerle birlikte şu ana kadar varolmuşların, ufak bir sekme ile hayatımızı nasıl değiştirdiğine şahit olduğumuz, açıklayamadıklarımıza her gün bir kaç adım atmaya çalıştığımız bir yerdeyiz.

Bugün şanslı bir birey olarak etraftaki martıları izleyebildim balkonumdan, biraz güneş aldım, biraz bulut aldım. Biraz karga dinleyip beddua eder gibi oldum, biraz da saksağanın sesine şaştım kaldım. Ama martılara baktıkça rahatladım, hele karşı çatıda yürüyen yavrusunu gördüğümde ise çok daha huzur buldum.

Bana her zaman mutluluk veren gökyüzünün tadını çıkarıyordu martılar bugün, biraz da balkonumuza misafir olmuşlardı… Uzun zamandan beri aslında onlar bizim çatının sahibi biz de onların misafiriyiz ama… Martılar işte… Bu gün yine bir huzur doldu içim işte…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s