Damla Damla

“Bazen boşa kürek çektiğinizi hissedersiniz. İşte o hissettiğiniz doğru, o yüzden kürek çekişinizi değiştiriniz” valla şimdi aklıma geldi yazdım. Değiştirdim mi? Hayır.

  • Efendim bugün günlerden Çarşamba, akşama çok pis cardio çalışacağım kafama koydum. Geçenlerde arkadaşlarımdan biri “Yav ne gerek var bir sürü zamanını harcıyorsun, kendini pek çok şeyden kısıtlıyorsun dedi” Şöyle bir düşündüm. Nelerden kısıtlıyorum? Ben dedim her şeyi yiyorum, gitmek istediğim yere gidiyorum, ha benim yapmadığım şey tencere ile makarna yemek ya da çok acıktığımda bir büyük boy pizza bitirmek. Benim çünkü sahip olduğum bir şey var dedim. Ne dedi? İrade dedim… Bence iyi cevap verdim. Demem o ki, düzenli bir hayattan kimseye zarar gelmez. Sporumu yaparım, düzgün beslenirim, kaçamaklarımı da yaparım. Dünya bana güzel. Benle laf dalaşına girmeyin, alırım aklınızı demenin farklı bir versiyonu ile sol kroşemi çaktım. Acımam.
  • Bu sabah işe yürüyerek geldim, spora da yürüyerek gideceğim. Hareket etmek benim kanımda var ben zaten masa başı çalışıyorum nasıl durayım bütün gün. İnsanlar gün geçtikçe hareketsizleşiyor. Bu can sıkıcı bir mevzu… Hareketsizleştikçe, tembelleşiyor, tembelleştikçe kilo alıyor ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirirse durum vahim. Yürüyerek merdiven çıkmıyoruz, markete bile arabayla gidiyoruz. Sadece vücudumuz değil beynimiz de aynı, kim bütün ailesinin telefon numaralarını ezbere biliyor? Kim en önemli numaraları aklında tutuyor. “Bizim yerimize yapanlar, hatırlayanlar, aklıda tutanlar olduğu” sürece teslimiyetle birlikte durum vahim a dostlar. Ne kadar da iç karartıcı konuştum dimi, bizi gibi süper tüketiciler bizi…
  • Neyse günümüze geri dönelim. Geçenlerde Caddebostan’da yürüyorum yemin ederim Avrupa yakasında oturan biri olarak resmen tatil yapmış gibi hissettim ya aynı şehir iki ayrı bölge biri kaos içinde biri huzur. Var bunda bir iş.
  • Vay be bu yazıya başladığımda dündü şimdi ofiste tek başıma, elektrikli ısıtıcımı açmış oturuyorum. Yapmam gerekenler listemdeki her şey bitirdim. Biraz kitap okudum, şimdi beynimi sayısız görsel ile dolduruyorum ve bir yandan da öğlen ne yesem diye düşünüyorum. Hazır bu konuya değinmiş iken ESENTEPE’de konumlanan restoranların vaziyetinden bahsedelim. Burası bildiğiniz üzere hafta sonları ve akşam 5’ten sonra ölü gibi. Kimsecikler yok her yer ofis olduğundan mütevellit. O yüzden öğlenleri çok ama çok kalabalık olur her yer. Bundan mıdır bilinmez BENCE fiyatlar çok YÜKSEK. O ne ya yeni bikini mi satın alıyorum 28 TL diyorsun. Ha pek çok insanın gittiği Astoria var orada da birşeyler var da. Uzun zamandır kendi yemeğimi kendim getiriyorum vallahi böyk geldi.
  • Mutsuzum. Kafama takmak istemesem de bugün mutsuzum arkadaşım. Her ne kadar saçımı EFSANE GÜZEL yaptırmış olsam da yüzüme kimse tebessüm konduramadı bugün. Nedense her şey zoraki ve yapmacık geliyor. Yapmış olmak için… Hissederek değil. Duygularımı yitirmedim çok şükür ama ne zaman mantığımı engellesem üzülüyorum. Bir daha duygularımı açığa çıkarmayacağım. Bir cümle yazmıştım ama sildim.

İyi günler efendim.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s