Günlerden Cuma, Hafif tebessüm ile mesai sonunu beklemekteyiz. (Şikayet Korosu)

Günün sözü “Kozmetikte taksit kaldırılınca yemin ederim hepimiz kokuştuk çünkü parfümler 410 TL filan” by Begüm

Şaka bir yana en son Duty Free’den aldım kendime bir şeyler daha da buradan almam ya keriz miyim hem gezerim hem de alışverişimi yaparım.

Birazdan Güzin ile buluşacağım çok sevinçliyim. Biz kendisi ile hiç hafta içi öğlen yemeği yiyebilme fırsatı yakalayamamıştık. Gıybetin dibine vuracak mıyız? Tabi ki.

Bugün canım sıkkın çok içimde bir şeyler var böyle tanımlayamadığım gereksiz bir sıkıntı dur bakalım çıkacak bir yerden de beklemekteyim ya da her zamanki deyişle rahat battı. Annanem olsa “Neysaaaa” derdi.

Neysaaaa efendim bu manasız girizgâhtan sonra 180 derece bir dönüş yapıyorum (ay az daha 360 yazacaktım üstün matematiğim engel oldu) Yapmam gerekenler listesini milyonuncu kez yeniledikten sonra hiçbir şey yapmadığımın farkına varıp biraz yol almak gerektiğinin farkına vardım ve sabah sabah dünyayı kurtaran iki rapor hazırladım. Bunlar işim ile ilgili, şimdi de hobimle ilgili bir raporu sizlerle sunacağım.

Son dönemlerde ufak çaplı bazı alışverişlerim oldu. Bunların %90’ı H&M odaklı geçen yazımda da bahsettiğim üzere online alışveriş imkanı sunan H&M‘den ilk denememi gerçekleştirdim ve sonuç MİKEMMEL tek kelimeyle mükemmel. Üç bikini üstü bir bikini altı, bir adet iphone kapağı, bir adet bileklik. Mis mis hepsi birbirinden güzeldi. H&M’in mağazalarını sevmiyorum çünkü hayatımda bu kadar kötü bir yerleştirmeye sahip olan bir marka daha görmedim. Kıyafetler ütüsüz (ben ütüye takığım) Anlamlandıramadığım şeylerden biri de bu, ben bir sanat yönetmeni olarak inan daha güzel yapardım (ya da buradan demesi kolay, ağzı olan konuşuyor)  H&M bence bana bir şans vermelisin. Annemle ne zaman gitsem ruhum daralıyor ve çıkmak istiyorum. Resmen HER YER HER YERDE, bunun tek sorumlusu bence müşteriler çünkü satış temsilcileri kesinle yetişemezler haklılar, her kafadan farklı ses çıkıyor çünkü.

  • Neden iki tane kasa var, çok kuyruk var beklemekten sıkıldık bla bla bla (yav yemek molası insan onlar robot değil)
  • Bunun smallu var mı
  • Bana şunu bulsana evladım.
  • Geçen Merve buradan almış ama göremiyorum bakar mısınız.
  • Ay buna makyaj bulaştırdım almak zorunda mıyım?

Ve benzeri durumlara bütün gün boyunca maruz kalsam kafayı yerdim. Neyse. Yani demem o ki her şey bir yana ne kel alaka bir vitrin düzenlemesidir bari iki ütüleyin de koyun, yoksa pazarda da H&M var yani hepimiz biliyorum şimdi bunu hem de az giymedik made in Turkey olanları. Bilmeden aldık H&M çıktı sevindik kendimizce. Demem o ki yaşasın online H&M inan satışların daha da artacak. .

Hazır mağazalar ve mağazalarda karşılaştığımız durumlardan bahseder iken bir şeyden söz etmek istiyorum. SADECE TESTER ÜRÜNLERİ DENEME HAKKINIZ BULUNMAKTADIR SAYIN MÜŞTERİLER. Yav gratise, watsonsa filan giriyorum, bir ürünü o kadar fazla bantlamışlar ki eve geliyorum 2 gün kesmekle uğraşıyorum, o da yetmezmiş gibi bantın o balçıkımsı kısmı ruja yapışıyor o da çantamdaki bütün psilikleri topluyor. Buna rağmen bakın BUNA RAĞMEN, hala gidip satıştaki ürünü deniyor çıldıracağım ya, vallahi billahi. En uyuz olduğum şeylerden biri. Niye deniyorsun? Tester’ı yoksa başka yerdeki mağazada vardır. Bu nasıl bir davranış biçimidir, bence bu başkasına saygısı olmayan insanın davranma biçimi ya vallahi ben eve geliyorum, bakıyorum ki ürün kullanılmış, hoşuma gitmezdi. Eminim sizin de hoşunuza gitmezdi o yüzden böyle bir şey yapmayın lütfen.

Hadi madem bugün böyle şikayetler korosu gibi oldu devam edeyim. Efendime söyleyeyim benim çalıştığım binada asansörler var pek çok plazada olduğu gibi. Ancak plaza çalışanlarına sıraya girmeyi öğretemediler gitti. Son gelen sol açıktan HOOOP yanaşıyor biniyor hemen katının düşmesine basıyor pis pis sırıtarak benden önce çıkıyor işe. Ben aşağıda beş dakika asansöre binmeyip patrondan zılgıt yediğimi biliyorum kardeşim sen ne ayaksın? Bir kez de 16 kat çıkmışlığım vardır sıkıntıdan yalan yok şahitlerim var.

İkinci genel problem ise, küllükler. Küllüğün alt kısmı çöp şeklinde hani bildiğimiz en klasik bina önü küllüğü belki başka adı vardır ama ben bilmiyorum. Şu sebeple tasarlandığını düşünmekteyim. Üst kısım sigara külleri ve izmaritlik, alt kısım da kahve içenlerin bardağını atması, sigara poşetlerinin atılması ne bileyim bu ve benzeri atıkların atılması için değil mi? Bizim binadakiler maşallah kule gibi oldu, izmaritlik kısımda boy boy karton bardak, içinde izmaritler, kimi zaman yanan kağıtlar filan. Anlam veremiyorum boş boş bakıyorum.

Şimdi söyleyeceklerim ise daha kat sorunu, abi sifonu çekmeyen var net. Çekmiyor. Her sabah aynı görüntüye maruz kalıyorum bu sebeple kendi katımdaki tuvalete girmiyorum. Rahatladım.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s