Kahvaltılara Devam

Günün en önemli öğünü kahvaltı diyorlar ya hep evet doğru. Ben bunun sağlık ile ilgili durumunu değil motivasyon kısmını anlatacağım. Açıkçası sabah kahvaltımı hazırlamak bana bir terapi gibi geliyor. Vaktim yok lafını kabul etmiyorum. 9’da iş başı yapan ve işe yakın konumlanan bir yerde oturan bir şahıs olarak 6:20’de kalkıyorum bunları hazırlayabilmek için. Eğer geceden hazırlasam daha geç kalkabilirim. Yani bu aslında sizin elinizde. Benim felsefemde bahaneye yer yok. Bahaneler anca mızmızların işidir. “Neysaaa” der ünlü düşünür annanem. Devam edelim.

Şöyle ki kahvemi içtiğimde ve yulaf lapamı yediğimde tamamen kendime geldiğimi hissediyorum. Rengarenk tabağımı özenle hazırlıyorum. Bu beni mutlu ediyor. Yani bireysel kapsamda baktığımda güzel bir kahvaltı neşelendiriyor beni. Bu hafta yediklerime göz atalım. Her zamanki gibi meyveleri taze bitirmek için kasmışım, net!

Yulaflı Tabak - I

Işık her zaman böyle olmuyor malesef, malum sabahları kalktığımızda zifiri karanlık olduğu için her yer, fotoğraf çekene kadar canım çıkıyor. Bunu bu pazar geç kahvaltı yapar iken çektiğimden mütevellit detayları ziyadesiyle belli olan bir tabak. Nasıl seviyorum öyle böyle değil. Bir kere Skippy Crunchy Peanut Butter her şeye değer ya nasıl bir lezzettir nasıl bir enerjidir o! Aynı zamanda frambuazlarımı artık donmuş alıyorum malesef çünkü tazesi çok PAHALI. Protesto ediyorum.

Pazartesi yuladı

Bunu bu sabah yedim. Artık yulaf lapamın içine biraz keten tohumu katıyorum. Potasyom ve protein açısından zenginleştiriyorum tabağımı. Tarçını, hindistancevizi yağımı da ihmal etmiyorum hatta abartıp tarçını kahveme de serpiyorum az biraz neden çünkü CANIM ÖYLE İSTİYOR. Zaaa. Muz candır.

Yulafs

Yukarıdakilere çok benzer ama aynı olmayan tabak. Tat açısından benzer olabilir evet ancak bu meyvelerin de taze tüketilmesi gerekiyor be kardeşim hemen bozuluveriyor.

Kahvaltı güzel iş vesselam, uğraşlı. Vakit bulun kahvaltı yapın, benzinsiz gitmeyecek araba bunu biliyorsunuz, bu yüzden kendinizin de benzinini bilin.

Herkese iyi kahveler bol sporlu haftalar, hepiniz incecik olun inşallah. tü tü tü tü

 

@bego_fit

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s