MADRID 09.2016

Sonunda yeniden birlikteyiz! Uzun zamandır yazamamış olmanın verdiği bir durgunluk var üzerimde ve sonunda yeni bir seyahat ile bu durgunluğu attığımı düşünüyorum. Çok da iyi odlu aslında bu bayram tatilini fırsat bilip, aile ziyareti yaptım Madrid‘e. Zaten İspanya‘da yaşayan abimi uzun zamandır görmüyordum, hem bayram bahane, gezmek şahane! İspanya çıkartmamı da kolaylamış oldum.

//

Finally we’re together again! It’s been a long time. I couldn’t have change to write something on my blog however after an amazing vacation I believe that it’s better to share my experiences with you. It was a religious holiday season of Turkey and I’ve had chance to visit my brother who lives in Spain. It was so fun!

//

Son birkaç yıldır Kore uçuşlarım hariç, THY ile uçmayı tercih ediyorum. Bu sefer ailemle birlikteydik. 160cm boyum olmasına rağmen otururken sıkıntı çektiğim bir uçakla Madrid'e uçtuk. Bu benim için üzücüydü ancak dönüş uçağımız mükemmeldi. Şans diyelim.

Son birkaç yıldır Kore uçuşlarım hariç, THY ile uçmayı tercih ediyorum. Bu sefer ailemle birlikteydik. 160cm boyum olmasına rağmen otururken sıkıntı çektiğim bir uçakla Madrid’e uçtuk. Bu benim için üzücüydü ancak dönüş uçağımız mükemmeldi. Şans diyelim.

Daha önce birkaç kez Barcelona‘da bulunmuştum. Çok da sevmiştim Barcelona’yı hala da çok seviyorum ama bu sefer Madrid kalbimi bir farklı etkiledi. Sanki Barcelona’nın büyük abisi kıvamındaydı. Şehrin tasarımına aşık oldum diyebilirim. Şu ana kadar hiç bu kadar şık bir Avrupa şehri görmemiştim. Evler sanki estetiğin yeni nesil tanımı gibi eskiden günümüze gelen…

//

I’ve been in Barcelona for several times and I liked it so much. I still like it. however this time Madrid has totally changed my mind. Madrid felt like Barcelona’s big brother. I’ve never seen an elegant city like Madrid. Oh my god! I can’t get those building’s designs from my head. It was totally amazing.

//

Madrid‘de en çok sevdiğim şeylerden biri de yemek oldu. Akdeniz mutfağına bayılıyorum. Özellikle İspanya’daki deniz ürünlerine hayranım. Her gün ızgara karides yedim bir öğün neredeyse. Abim’lerin sürekli gittiği Cazorla‘ya biz de uğradık ve kısa süre kalmamıza rağmen 2 kez gittik.

//

I like the food in the city. I love Mediterranean Cuisine. Especially I always consume sea food around Spain. I ate grilled shrimps every single day! There was a restaurant called Cazorla. We went there twice for the amazing, delicious seafood!

Bu en güzel yemeklerden biri. Yağlı güveç karides. Cidden pamuk gibiydi, masaya geldiği gibi bitti.

Bu en güzel yemeklerden biri. Yağlı güveç karides. Cidden pamuk gibiydi, masaya geldiği gibi bitti.

İşte bu benim favorim, kaya tuzu ve özel limon sirke sosu ile ızgaralanmış Karides. Şahane ötesi.

İşte bu benim favorim, kaya tuzu ve özel limon sirke sosu ile ızgaralanmış Karides. Şahane ötesi.

Bu da efsane domates ve Ton Balığının birleşimi. Sıradan bir salata ancak sos seçimi mükemmel.

Bu da efsane domates ve Ton Balığının birleşimi. Sıradan bir salata ancak sos seçimi mükemmel.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s