DOĞAL YOLLAR İLE GÜZELLİK

ITSMUESDAY’İ TAKİP ETMEK İÇİN, SİZİ FACEBOOK,TWITTER VE INSTAGRAMHESAPLARINA DAVET EDİYORUM. TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN! 🙂

Son dönemin yükselen trendlerinden biri de organik güzellik ve bakım ürünleri. Ben bunu bir adım daha ileri taşıyarak bugün sizlere tamamen doğal olan bazı yağlardan bahsedeceğim.

Dönem dönem yüzüme sürdüğüm ve içeriğinde belirli kimyasal maddeler olan ürünlerden bıktığım oluyor. O zaman anında doğala dönüş yapıyorum. Bu kapsamda da çok memnunum. Özellikle saç, kirpik, sivilce… vb. gibi spesifik hedeflere yönelik doğal çalışmalarda bulunuyorum. İşte sizlere tanıtmak istediğim yağlar;

ÖNEMLİ UYARI: Eğer bu yağları denemek istiyorsanız, alerjiniz olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer bir rahatsızlığınız var ise kullanmayınız ya da doktorunuza danışınız.

Organik Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı antiseptik içerikli ve günlük hayatta pek çok kullanım yeri var. Ayak topuklarındaki çatlakları yok etmede birebir, aynı zamanda doğal bir krem deodorant. İnanır mısınız water proof maskara ve göz kalemini anında temizleyebiliyor ve kirpikleri de uzatıyor. Vücut ısısı ile karşılaştığında hemen eriyen ve sıvı halini alan yağın en yaygın kullanım alanlarından biri ise saç. Saç maskesi, saç kremi olarak kullanabileceğiniz bu yağ, saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacak ve kırıkların oluşumunu azaltacaktır.

Çay Ağacı Yağı: Sivilceleri söndürmede birebir! Çay ağacı yağı esansını farklı taşıyıcı bir yağ ile sivilce üzerine nokta halinde uyguladığınızda iki gün içerisinde sivilcenizin söndüğünü göreceksiniz.

Aloe Vera: Cilt bakımımı yaptıktan sonra sıkılaştırıcı yerine Aloe Vera uyguladığımda cildimin gerildiğiniz hissediyorum. Aloe Vera bitkisi var evde, onun yapraklarından kesip kesip uyguluyorum. Canım arkadaşım Ece vermişti saolsun. Aloe Vera’yı hem cildime hem de kafa derime uyguluyorum saçlarımın azlığından mütevellit nitekim sonuçtan memnunum. Ama yine en başta dediğim gibi alerjiniz varsa uzak durun yoksa çok kötü tepkimeler olabilir.

Shea Yağı: Çok yoğun bir yağ. Katı şekilde, margarin kıvamında. Yine çatlaklara kolayca uygulanabilir. İnanılmaz sevdiğim bir yağ. Cildi çok yoğun nemlendiriyor ancak baştan söyleyeyim inanılmaz yağlı. Ürün çok zor emiliyor bu yüzden ellere eldiven ayaklara çorap giyilerek sürülmeli diye düşünüyorum.

Bu tür bakımları her zaman yapamıyorum ama genelde Pazar akşamları bakım akşamım diyebilirim. Farklı bölgeleri hedef alarak bakımımı uyguluyorum. En çok da saçlarımla uğraşıyorum diyebilirim. Bal, Hindistan cevizi Yağı, Avokado… vb. ürünler ile bir sürü bakım kürüm mevcut. İlerleyen dönemde bu karışımları sizlerle paylaşacağım.

**Bu yağlar hakkındaki yorumlarım kendi üzerimde belirli bir süre denedikten sonra yazdığım yorumlardır, herkeste aynı etkiyi gösterecek diye bir koşul yoktur. Mesela saçlarla ilgili her şey %80 kişide işe yarar ya işte ben o %20 lik işe yaramayan kesimdeyim 🙂

ITSMUESDAY’İ TAKİP ETMEK İÇİN, SİZİ FACEBOOK,TWITTER VE INSTAGRAMHESAPLARINA DAVET EDİYORUM. TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN! 🙂

 

Fotoğraflar:

Coconut Oil: http://ecx.images-amazon.com/images/I/81XxKN4oqDL._SL1500_.jpg

Çay Ağacı Yağı: http://www.gnc.com/graphics/product_images/pGNC1-4203569t300x300.jpg

Aloe Vera: http://netra-agro.com/wp-content/uploads/2015/01/IQF-Aloe-Vera-02.png

Shea Butter: http://ecx.images-amazon.com/images/I/81hsSw0LIJL._SY355_.jpg

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s