BIKE THE BRIDGE

BİZİ, FACEBOOK, TWITTER VE INSTAGRAMHESABIMIZDAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN 🙂 YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ!

^^

ITSMUESDAY@GMAIL.COM

Öncelikle bisiklet turundan, beni en fazla etkileyen turdan başlamak istiyorum. San Francisco bisiklet dostu bir şehir. Ana caddelerde bisiklet yolu mevcut, son zamanlar işe bisikletle gitmek de moda olmuş vaziyette. Bu kapsamda şehrin pek çok bölgesinde bisiklet kullanabilmek mümkün, tabi ki çok dikkatli olmanız koşuluyla (ben az daha ciddi bir şekilde yaralanıyordum aman diyeyim.). Aynı zamanda kesinlikle tam korunma olmadan da bisiklete binmeniz yasa dışı, en azından kesinlikle koruyucu bir kaskınızın olması “mecbur”. Son olarak yaya yolunda bisikletle birlikte yürümek zorundasınız bisiklete binemiyorsunuz yasak.

Fotoğraf/Photo: itmuesday

Fotoğraf/Photo: itmuesday

Evet, bu kısa bilgilendirme paragrafından sonra bisiklet kiralamak ile ilgili genel bilgilere ve tur programına gelelim. Ben USA Hostels San Francisco’dan şaşmadığım için bu sefer de orada kaldım ve hostelin kendi turlarından biri olan “Bike the Bridge” turuna katıldım. Burada amaç bir grup olarak hareket ederek daha da eğlenceli vakit geçirmek, isteyen yine tek başına aynı turu yapabilir. Gelelim kiralama olayına, bisikleti 24 saatliğine yaklaşık 30-40 USD’ye kiralayabiliyorsunuz. Yaptıracağınız ufak çaplı sigortanın koşulları fiyatın 1-2 dolar oynamasına sebep olabiliyor. Bisikleti kiralarken kredi kartınızdan bir açık provizyona yansıyacak 100 USD depozito belirleniyor ama bu fiyat siz bisikleti iade ettiğinizde kartınıza iade ediliyor. Eğer bir sorun çıkarsa elinizde bütün kanıtlar olduğu için bir sıkıntı olmuyor, aynı zamanda dükkândaki çalışanlar özellikle “Bu fiyat sizden alınmayacak” diye uyarı yapıyorlar.

Fotoğraf/Photo: itmuesday

Fotoğraf/Photo: itmuesday

Kaskınızı taktınız, bisikletinizin frenlerini kontrol ettiniz, her şey tamam mı? O zaman tur başlasın… Market Street’ten başlayan tur, Ferry Building, Embarcadero, Fisherman’s Wharf güzergahından Golden Gate Köprüsü ve Sausalito ya kadar devam ediyor. Yaklaşık 20 km kadar bisiklete biniyorsunuz. Ondan sonra bisikletleri feribot binasının yakınındaki park alanına kilitliyor ve Sausalito’da güzelce karnınızı doyuruyorsunuz çünkü bu yolculuk çeşitli molalarla birlikte 3 saat civarı sürüyor.

Yemeğinizi yedikten sonra da feribot ile şehre geri dönüş gerçekleştirebiliyorsunuz. Tavsiyem feribot biletlerini önceden almanız ve yola öyle çıkmanız, aksi takdirde biraz sıkıntılı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda, feribota bisikletleri sayılı olarak alıyorlar bu yüzden feribotun kalkış saatinden 15 dakika önce limanda olmanız iyi olur belki daha da önce.

Benim için harika bir gündü bu. Bisiklet inanılmaz yorucu oldu ancak daha sonra Napa Valley Burger’de yediğim kızarmış tavuklu hamburger inanılmazdı! Resmen ödüllendirdim kendimi! Daha sonra akşam feribot ile şehre dönerken görülen manzara enfesti. San Francisco beni yine yanıltmadı. Oturdum izledim bu güzel şehri…

I would like to start my San Francisco posts with “Bike the Bridge” tour, which was one of the best tours that I’ve ever had in my life! It was pretty good, it was amazing! As far as I observe, San Francisco is a bike friendly city. It is possible to see bike ways on the main streets too. I think right now it is kind of popular to cycle to work there. Because of that it is nearly possible to bike almost everywhere around the city. But you have to be so careful! You “must” have the protection and you “must” obey the rules, such as it is forbidden to ride the bike when you are walking at sidewalk…

Fotoğraf/Photo: itmuesday

Fotoğraf/Photo: itmuesday

After that information let’s talk about “how to rent a bike”. I was staying at USA Hostel San Francisco (best hostel ever) and they had the tour actually. “Bike the Bridge” tour was USD 32, the price can change according to your wishes and insurance purchases (I’m not sure but I think it’s for 24 hours). It is ok to do that tour alone however I think it’s more fun with people around! You’re riding the bike with a group which is pretty fun. Also there is USD 100 deposit (authorization) from your credit card too, actually that’s the most important thing, and you must have a credit card to rent a bike…

Fotoğraf/Photo: itmuesday

Fotoğraf/Photo: itmuesday

Well! Let’s get started! You have controlled everything especially your brakes, everything is working and you are ready to go! The route starts from Market Street to Ferry Building, Embarcadero, Fisherman’s Wharf, Golden Gate Bridge and ends in Sausalito Ferry Building. It is around 3 hours with some tiny breaks. You catch very good photo points of the Golden Gate Bridge, trust me. After locking your bike next to the Ferry Building in Sausalito, you can enjoy the town and turn back to the city with the ferry…

Fotoğraf/Photo: itmuesday

Fotoğraf/Photo: itmuesday

This tour is so fun and gives you a lot of chance to take great photos. Also I was amazed by the view… It was pretty good. San Francisco was nice to me again… Thank you!

PLEASE SUBSCRIBE OUR, FACEBOOK, TWITTERAND INSTAGRAM ACCOUNTS! LOVE TO HEAR FROM YOU! IF YOU LIKE IT PLEASE COMMENT BELOW!

^^

ITSMUESDAY@GMAIL.COM

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s