EKİM AYI FAVORİLERİM – OCTOBER FAVORITES 2015

BİZİ, FACEBOOK, TWITTER VE INSTAGRAMHESABIMIZDAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN 🙂 YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ!

^^

ITSMUESDAY@GMAIL.COM

Şu ana kadar hiç favorilerim yazısı yazmadım. Bu benim için bir ilk olacak. Umarım düşüncelerimi ve beğenilerimi sizlerle düzgün bir şekilde paylaşabilirim.

fav

 1. Banila.Co it Radiant CC Cream: Sene 2012, Kore’ye ilk defa gitmişim o zamanlar… Kozmetik mağazalarının çokluğu ile şaşırmış bir haldeyken Banila.co gözüme çarpıyor giriyorum içeri. CC Krem ile tanışıyoruz orada, işte o andan itibaren “buldum” diyorum. O gün bugündür Avrupa tarzı CC Kremlere alışamadım açıkçası. Banila.Co it Radiant CC Cream, hem nemlendirici hem de makyaj bazı yerine kullanılıyor. Hafif ışıltılı bir tonu var, ciltte hemen emiliyor ve mükkemel bir baz halini alıyor. Makyaj uygulamalarımdan önce kesinlikle kullandığım bir ürün. Bu seferki gidişimde 2 tane aldım ve bu ay favori kremlerim arasında yerini aldı. Almaması mümkün mü allah aşkına… Banila.co ile ilgili detaylı bilgiye “bu” websitesinden ulaşabilirsiniz. Türkçesi malesef yok.
 2. H&M Toiletry Bag: H&M son zamanlarda kozmetik kısmı ile de büyük bir atak gerçekleştirdi. Rujlarına şaştım kaldım doğrusu, hatta iki farklı tonda ruj satın aldım ve memnuniyetle kullanıyorum. İlerleyen günlerde daha detaylı bilgi paylaşacağım. Diğer bir yandan bu tarz küçük çantalar özellikle seyahatlerimde kaldığım yerlerde ortak banyo be wc olmasından mütevellit çok işime yarıyor. Bir kere su geçirmiyorlar, bu sayede ziyan olan bir ürünüm olmuyor. Aynı zamanda içinde patlayan, akan, yırtılan bir ürün olursa da bu ürün sızmıyor. E sevimli tasarımı da büyük bir artı. Sen de favorimsin H&M Toiletry Bag ailesi.
 3. Banila.Co Clean it Zero (Radiance): Deselerdi ki Begüm, makyaj temizleme rutinini kökünden değiştireceğiz, kesinlikle inanmazdım, gülerdim. Kore’deyken mağaza çalışanının önerisi üzerine bu ürünü denedim. Banila.Co Clean it Zero, aslında soğuk krem olarak nitelendirilebilir. Soğuk makyaj temizleme kremi… Az bir miktar elinize alıyor, makyajınızı ovalıyorsunuz. Sonra ılık su yardımıyla yıkayınca bütün makyajınız akıp gidiyor. Çok etkili bir temizleyici. Yolu düşen olursa alsın denesin. Aynı zamanda Amerika, Avrupa ziyaretlerinizde de internet üzerinden alabilirsiniz diye düşünüyorum, keza hepimizin bildiği üzere ülkemize kozmetik sipariş edemiyoruz. Unutmadan ekleyeyim neden Radiance? Çünkü cildim hassas! Kafiyeli oldu.
 4. Son & Park Beauty Water: Şu ana kadar tanıştığım en verimli su… Artık tonik kelimesi çok uzaklarda kaldı sanki, duyamıyorum – okuyamıyorum. Bu sebeple “su” demeye devam edeceğim. Evet Son & Park yine Kore merkezli bir marka. Bu yıl ise Beauty Water’larında bir popülerlik patlaması yaşandı. Bu suyun 3 ana görevi var, temizliyor, ölü deriyi atıyor ve nemlendiriyor. İster elinizde tampon şeklinde, ister pamuk yardımı ile uygulayın, papaya özünün de verdiği hafif kokusu ile cildi yıpratmadan temizliyor, nemlendiriyor. Bu ürünü kullandıktan sonra yüzümde inanılmaz bir “mutluluk” hissediyorum. Sen de favorimsin Son’cuğum ve Park’cığım.
 5. Vefa Bozacısı ve Boza: O kadar kozmetiğin arasında bu ne iş derseniz söyleyeyim, hayır bilemediniz bozayı bir tarafıma sürmüyorum. Yiyorum. Soğuk günler gelir de boz olmaz mı yahu? Birazda içimizin mutluluğunu düşünelim değil mi? 🙂 Boza, darı irmiği, su ve şekerden üretiliyor, ancak genellikle kışın yemek kısmet oluyor. Çocukluğumdan beri bol tarçın ve sıcacık leblebi ile vazgeçilmezlerim arasındadır. Bu kadar çalışmaya azıcık kendimi ödüllendirmem, şımartmam lazım o kadar da katı olamayacağım. Bozaaaaa!
 6. H&M Mirror Earrings: Büyük küpekere hep bir pozitif bakmışımdır zaten, bu altın-siyah renkli H&M Mirror Earring de son dönemde çok hoşuma gidenlerden efendim. Güle güle kullanalım.

SCROLL DOWN FOR ENGLISH BABES!

 1. Banila.Co it Radiant CC Cream: I’ve met with this beauty in 2012, when I was travelling in Seoul. In Myeongdong, I saw a store called Banila.co when I went in, I saw this CC Cream and it was love at first sight! After that, I couldn’t get used to apply European CC Creams on my face (literally Korean CC Creams are another type of experience)…  You can use Banila.Co it Radiant CC Cream, as a moisturizer or as a makeup base. It is perfect for the usage of a makeup base and I love when I apply it as a moisturizer too. It is a little bit shiny but it doesn’t disturb me… That’s what I look for actually. Anyway this time, I bought 2 packs of it and Banila.Co it Radiant CC Cream is in my October Favorite list now!
 2. H&M Toiletry Bag: Lately, H&M is pretty good with its new beauty section. Actually I was surprised when I first see the beauty section in the store. The collection was huge and lipsticks were pretty good. I bought 2 different nudes and I’m pretty happy about the performance. I will share more information about those two lips in the future but now I want to talk about sweet toiletry bags of H&M. Since I am a traveler, those kinds of bags save my life in hostels that have shared bathrooms and restrooms… That kind of bags doesn’t let the water or any liquid in/out so I love them, I need them, and I used them! It is my new favorite. Thank you H&M Bag family.
 3. Banila.Co Clean it Zero (Radiance): If someone said to me that “Begum you’re going to change your make up cleansing routine forever”, I wouldn’t believe them. But believe me, it came true… This product was suggested me by the employee of a Banila.Co store. I’ve tried this when I was in Korea and I loved it! It is like a miracle guys! You put some “cold” cream on your face and rub it. When you wash it off, all of you make up goes away! It makes your skin so clear. I love this product, literally. My favorite… Definitely…
 4. Son & Park Beauty Water: This is the most effective water that I’ve ever met before. I think the “Word” tonic is going to disappear soon, because even now I can’t here it anywhere. So I will keep saying “water”. Yep, this Beauty Water of Son & Park is pretty amazing and has three main functions. First it cleanses your skin, it exfoliates with the papaya extract in it, and also it moisturizes your skin. Has a great smell too. I feel “happy” when I use this product. My new favorite dear Son & Park…
 5. Vefa Bozacısı ve Boza: Ok, guys, this is not a cosmetic! Well, let me introduce you a traditional Turkish winter snack called BOZA. This is a traditional snack-drink which Turkish people mostly drink in winter with cinnamon and roasted chickpeas. I love this snack because I love winter and cold days. I feel like a child again and it makes my stomach and soul happy! Sometimes I need an award right?
 6. H&M Mirror Earrings: I always feel positive about big earrings. And this gold-black Mirror Earrings of H&M looks so fashionable to me. I can create great combines with that. Favorite, favorite!

PLEASE SUBSCRIBE OUR, FACEBOOK, TWITTER AND INSTAGRAM ACCOUNTS! LOVE TO HEAR FROM YOU! IF YOU LIKE IT PLEASE COMMENT BELOW!

^^

ITSMUESDAY@GMAIL.COM

 

Söylemeliyim ki yukarıda link verdiğim internet siteleri kaynakça belirtmek içindir. Ürünlerin birçoğu Türkiye’de bulunmamaktadır. Bilindiği üzere Türkiye’ye yurtdışından kozmetik kapsamında kargo gönderimi yapılmamaktadır. Bu kapsamda hiç bir sorumluluk kabul edilmeyecektir. Sadece kaynakça kapsamında link verilmiştir. Ayrıca kaynakça gösterilen websitelerinin çoğu Türkiye’ye gönderim yapmamaktadır. Ben bu istediklerimi A.B.D sınırları çerçevesinde olduğum sürece istediklerim kapsamında yazdım. Aynı zamanda yurtdışında iken gerçekleştirmiş olduğum alışverişler kapsamında yazdım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s