WISHLIST SAN FRANCISCO 2015

BİZİ, FACEBOOK, TWITTER VE INSTAGRAMHESABIMIZDAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN 🙂

ITSMUESDAY@GMAIL.COM

Herkese merhaba yeniden! Evet Kore seyahatim sonrasında kısa bir mola verdim ve 15 Kasım’da San Francisco ziyaretime hazırlanmaktayım. Heyecanlıyım. Görmek istediğim bir sürü yer, almak istediğim bir sürü şey mevcut. Şöyle ki kendime bir wishlist çıkardım kozmetikten modaya kadar uzanan… Genişçe, uzunca… Sonra anladım ki biraz fazla abartmışım. Ayıklamaya başladım. Ayıklaya ayıklaya birazdan okuyacağınız hale getirebildim ve bunu sizlerle paylaşmak isterim. San Francisco’ya gittiğimde Union Square’den China Town’a neler alabilirim? Bu yazıda China Town’daki hediyelik eşyalardan bahsetmedim, nitekim onların %90’ını Türkiye’de de bulabilirsiniz, keza orijinal şeyler için çok fazla bit pazarımsı yerlere gömülmeniz gerek… Neyse efendim… Ben almak istediklerimi oturdum hesapladım, listesini çıkardım… Aslında o kadar uzun bir listem var ki! O la la! Hadi bakalım Başlayalım.

İşte benim için en önemli olanlar.

Hello guys! After a tiny break I will start to travel again on 15th November. Destination is San Francisco… Again! Yep, I think to visit somewhere twice is my destiny. Berlin x 2 Barcelona x 2 Korea x 3… OMG! Anyways, San Francisco! What a lovely city!

I’ve made a wishlist for myself related with fashion and cosmetics and I would “love” to share it with you guys… Here’s my super super wish list oo la la!

Önceliğim Çanta: Michael Kors çantalarını her zaman çok sevmişimdir. Sevmeye de devam ediyorum, günlük hayatta ve iş yerinde kolaylıkla kullanabileceğim satchel modellerinden favorim, Selma Medium Tricolor Satchel Bag. Siyah, açık kahve ve kirli beyaz renklerinin kombinasyonundan oluşan bu çantayı pek çok farklı renk ile kullanabilmem mümkün. Bej takımımla, haki ve taba renklerde eteklerimle gayet güzel bir uyum sağlayacağını düşünüyorum. Bu sebeple çanta kapsamında tercihim Michael Kors Selma Medium Tricolor Satchel Bag olacak. Aynı zamanda iç kısmının dizaynı başarılı, fonksiyonel olması da ayrı güzel. Yeterli miktarda eşyayı içine alabilecek gibi görünüyor. Deneyip göreceğiz.

Detaylı Bilgi için: http://www.michaelkors.com/

Priority Alert! Handbags!: I love Michael Kors’s Bags. It is possible for me to use them both daily and in a special occasion. Satchels are my favorites, so this time I think I am going to choose Selma Medium Tricolor Satchel Bag. This three color bag is great, you can wear it with a lot of different combinations from black to brown. Also it is functional with inner desing. So far it is my favorite.

For detailed information about Michael Kors: http://www.michaelkors.com/

Ayakkabı-larrrr: Bir kadının ayakkabısı her zaman önemlidir. Hiçbir zaman yeterli ayakkabı yoktur… Özellikle topuklu ayakkabılar favorimdir. Son dönemlerde küçük sakatlıklarımdan dolayı giyemesem de (yaklaşık 1 yıl, evet biliyorum çok üzücü) artık buna dur demenin bir vakti geldi ve sezonu tabi ki Christian Louboutin ile açmak istiyorum! Bu kapsamda iki favorim var. Birincisi: Iriza Suede Point-Toe Pumps, diğer ise So Kate Patent Leather Pumps. Bu iki ayakkabıyı her türlü davetinizde rahatla kullanabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için: http://us.christianlouboutin.com/ot_en/

Shoes! : Ladies… We are addicted to shoes! Especially pumps! Well, I’ve had a tiny accident so for a year I couldn’t wear any high heel stuff but now I will open my pumps season with lovely Christian Louboutin! I have two favorites from Christian Louboutin. One is; Iriza Suede Point-Toe Pumps, and the other one is So Kate Patent Leather Pumps. You can wear those two pumps both for work and special occasions.

For detailed information about Christian Louboutin: http://us.christianlouboutin.com/ot_en/

Gözlük: Koleksiyonu bir gözlük ile tamamlamak şart. Bu kapsamda hep aklımda olan, düşünüp de bir türlü erişemediğim Dior çıkıyor karşıma… Dior So Real serisine bayılıyorum. Geçen sefer alamadığıma pişmanım, bu sefer kesinlikle ilk hedefim Dior olacak! Gümüş rengi favorim.

Detaylı Bilgi için: http://www.dior.com/couture/it_it/moda-donna/accessori/occhiali

Sunglasses: Well, I need to complete my collection with a tiny touch of a sunglass. In this category my favorite is Dior So Real. Last time I couldn’t have the chance to reach them but this time I will visit a Dior Store at first!

For Detailed information: http://www.dior.com/couture/it_it/moda-donna/accessori/occhiali

Adsız

 1. Dior So Real
 2. Selma Medium Tricolor Satchel Bag
 3. Iriza Suede Point-Toe Pumps
 4. So Kate Patent Leather Pumps. 

Bitmedi… Kozmetik işin içine girmeden bitemez. Şöyle ki kozmetik kapsamında hem drugstore hem de high-end ürün wishlistim var. Nasıl bir kategorizasyon yapacağımı bilemiyorum çünkü o kadar çok var ki… Şöyle ortaya karışık bir sıralayayım.

Well, it’s not over… It can’t be over without cosmetics! I have a HUGE (literally huge) wishlist from drugstores also some high-end brands…

garegargare

 1. it’s a 10 miracle leave-in product: Henüz hiç denemedim ancak drugstore websitesinde çok fazla karşıma çıkan bir ürün. Kesinlikle denemek istiyorum. Yorumları hoşuma gitmişti.

 2. Ardell Fashion Lashes, Wispies Black: Kesinlikle favorim. İnanılmaz güzel duruyor, hiç ağırlık hissi yaratmıyor. Aynı zamanda far kombinasyonunuzun öne çıkmasını sağlıyor, belirginleştiriyor. Severek depolamayı düşündüğüm bir ürün.

 3. Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circles Treatment Concealer: Açık ara favorim, her gün yanımdan ayırmadığım kapatıcım. Üzerindeki süngerimsi yapı ile uygulaması çok kolay kapatıcılığı da ortanın üstünde. Açık rengi tercihim. Çok fazla tonu yoktu diye hatırlıyorum. Dokusu çok güzel, topaklanmıyor ve aralara kaçmıyor. Güzel bir pudra ile sabitlendiğinde tadından yenmez.

 4. Healthy Origins 100% Natural Organic Extra Virgin Coconut Oil: %100 Organik herhangi bir Extra Virgin hindistancevizi yağı kesinlikle almak istediğim ürünler arasında. Daha önceki, “bu” yazımda da belirttiğim üzere hindistancevizi yağı bakım rutinimin pek çok köşesinde yer alıyor. Gayet memnunum.

 5. eos Visibly Soft Lip Balm Sphere, Vanilla Mint: Genelde bu tadı pek sevmezler ama benim hoşuma gidiyor vanilya ve nanenin dansı. Günlük hayatta yanımdan ayırmadığım bir diğer ürün de eos dudak balmıdır. Severek kullanılır. 13 saatlik uçuşlardaki dosttur, yoldaştır.

 6. L.A. Girl Pro Conceal HD Concealer: Bu ürünü çok duydum, özellikle izlediğim videolarda sıkça adı geçiyor. Renk skalasındaki genişlik sebebiyle kontür yaparken kullanmak istiyorum. Umarım videoda göründüğü kadar güzeldir.

 7. L’Oreal Paris Voluminous Curved Brush Volume Building Mascara: Bu maskara ise bir arkadaşım tarafından önerildi. Normalde sentetik fırçaları severim, tüy fırçalardan hoşlanmam ancak arkadaşım kefil ise denemekte yarar var diye düşünüyorum. Keza açık ara favori maskara Rimmel lash accelerator maskara’dır.

Şimdi bunların İngilizcesi… Oops!

 1. it’s a 10 miracle leave-in product: I’ve never tried this product before but I recently see it on drugstore website and it has a pretty good rate. I would like to give it a shot.

 2. Ardell Fashion Lashes, Wispies Black: It is my absolute favorite. It is pretty light. Emphasises your eyeshadow when you put it on! Big eyes! Long eyelashes!

 3. Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circles Treatment Concealer: Again a lovely product! I always carry it with me. I use it daily but unfortunately I can’t find it in my country so I need to buy more than one! It is a functional product and deserves a 10.

 4. Healthy Origins 100% Natural Organic Extra Virgin Coconut Oil: %100 Organic Coconut Oil is one of the most important steps in my skin care and hair care routine. I always use this product to clea my eye make up and soften my hair… You can see my previous comments about coconut oil “here” 

 5. eos Visibly Soft Lip Balm Sphere, Vanilla Mint: Generally people doesn’t like vanilla with mint but that it my favorite flavor. This product is my best friend when I am travelling. BFF 🙂

 6. L.A. Girl Pro Conceal HD Concealer: I’ve heard about this product a lot! I think I also saw it on youtube. So I would like to try it because of the huge color scale.

 7. L’Oreal Paris Voluminous Curved Brush Volume Building Mascara: One of my friends told me to try this mascara. Even if I don’t like a brush like this (my favorite ones are the synthetic ones) I will try this because of my friend. ^^

—-

Evet uzun bir post oldu biliyorum ama devam etmeliyim. Kozmetik bitmeden devam etmek olmaz, olamaz!

Ok I know it is a long post but I have to finish what I’m doing here! Let’s go with high-ends!

—-

grgrgrgrgr

 1. Kat Von D Shade + Light Contour Palette: Bu paleti makyaj ile ilgilenen insanlardan duymayan kalmamıştır. Her ne kadar kuru bir cildim olsa da bu ürünü kesinlikle denemek istiyorum. Ayrıca Kat Von D’ye olan hayranlığımı da taçlandırmış olurum. Başarılı kadınları seviyorum.

 2. Lancer The Method: Nourish: Bu kremi açıkçası Victoria Beckham ile ilgili bir araştırma yaparken çok alakasız bir internet sayfasında görüp araştırmıştım. Sephora’da da olunca denemek istedim. Sanırım Los Angeles merkezli bir marka ve bir çok Hollywood yıldızı da bu ürünlerden kullanıyor.

 3. Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Intensive Eye Contour Cream: Bu yazı ilerledikçe ne kadar göz kremi manyağı bir kişiliğe sahip olduğum gerçeği ile karşılaşacaksınız. Her şeye OK, ama göz kremsizliğine hayır. Dayanamıyorum, uyuyamıyorum… E yaş da ilerleme yolunda. Azıcık kırışıklıklarla ilgili şeylere başlamak lazım.

 4. tarte Amazonian Clay 12-Hour Full Coverage Foundation SPF 15: Bu ürünü deneyip almayı unutmuştum. Çok pişman oldum. Şimdi fırsat elime geçmişken harekete geçme zamanı kızlar! Kapatıcılığı kapsamında orta derecede olduğunu düşünüyorum ama o kadar hafif bir dokusu vardı ki, bileğimde denemiştim ve resmen kadifemsi bir bileğe sahip olmuştum! Seni unutmadım Tarte…

 5. Kat Von D Everlasting Liquid Lipstick: Kesinlikle her makyaj severin sahip olması gereken ürünlerden. Denemek boynumuzun borcu (Son cümleyi İngilizce’ye çeviremeyeceğim tabii ki)

 6. Origins GinZing™ Refreshing Eye Cream: Geçen yıl biriktirdiğim Sephora puanlarım ile alışveriş çantama eklediğim bir üründü. Gözdeki şişkinliği alıyor, daha aydınlık bir göz çevresi yaratıyor. Söylediğini vaadeden bir ürün. Bu kapsamda memnun kalmıştım testerından. Şimdi kısmetse orijinal boyutu ile kavuşmaya gidiyorum. Aa bu bir göz kremi…

 7. Clarins Super Restorative Total Eye Concentrate: Evet şaşırmayın bu da bir göz kremi. Origins kremim ile aynı tip bir tanışma hikayesine sahip. Şükran günü kampanyası kapsamında tester çantası hediye ediyordu Sephora. Ben de geçen yıl Kasım ayında ziyaret etmiş olduğum New York’tan edindim kendilerini. Yapısı itibariyle hiç rahatsızlık vermeyen, ince çizgilerin azalmasını sağlayan bir kremdir…

Bunların İngilizcesi mi dedin?!

 1. Kat Von D Shade + Light Contour Palette: I think everybody who is interested in cosmetics knows about this palette. Even if I have a dry skin, I would love to try this pallette. I love Kat Von D’s style and I hope I’ll love this palette too.

 2. Lancer The Method: Nourish: Actually I’ve found out about this cream when I was researching about Victoria Beckham. The advertisement poped up suddenly. So I have searched about this cream and I believe that Hollywood stars use this cream. I’m not sure actually, but I want to try since it can be found in Sephora.

 3. Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Intensive Eye Contour Cream: When you scroll down, you will realise that I am a freak about eye treatments. I am in love with eye creams. I can’t live without them… I can sleep, I can’t put on my make up! No way! I need this cream because I am getting old day by day (it’s normal, don’t panic) and I have some tiny wrinkles to be fixed! .

 4. tarte Amazonian Clay 12-Hour Full Coverage Foundation SPF 15: I have tried this product when I was in NY. But I forgot to buy it! Now it’s time for us to get together again! Unfortunately we don’t have Tarte in my country too… Unfortunately =( It makes me sad… Anyway, it has a really good structure which is pretty soft.

 5. Kat Von D Everlasting Liquid Lipstick: Absolutely love it, buy it!

 6. Origins GinZing™ Refreshing Eye Cream: Last year, I’ve had chance to try this product with my Sephora points. It was pretty good. Brighter skin, soft areas… It says – 86% brighter appearance – 80% reduction in puffiness in Sephora.com… It’s true. For me it is.

 7. Clarins Super Restorative Total Eye Concentrate: Yep, it is an eye cream too! It has the same story with my Origins eye cream. Pretty good one for the tiny tiny wrinkles 🙂

BİZİ, FACEBOOK, TWITTER VE INSTAGRAMHESABIMIZDAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN 🙂

ITSMUESDAY@GMAIL.COM

—-

Söylemeliyim ki yukarıda link verdiğim internet siteleri kaynakça belirtmek içindir. Ürünlerin birçoğu Türkiye’de bulunmamaktadır. Bilindiği üzere Türkiye’ye yurtdışından kozmetik kapsamında kargo gönderimi yapılmamaktadır. Bu kapsamda hiç bir sorumluluk kabul edilmeyecektir. Sadece kaynakça kapsamında link verilmiştir. Ayrıca kaynakça gösterilen websitelerinin çoğu Türkiye’ye gönderim yapmamaktadır. Ben bu istediklerimi A.B.D sınırları çerçevesinde olduğum sürece istediklerim kapsamında yazdım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s