Laneıge BB Cushıon SPF 50+

(Scroll down for the English version.)

Son dönemlerde denemem için bana verilmiş olan bir üründen bahsetmek istiyorum. Kore menşeili olan bir ürünü tanıyacağım bugün…

Amore Pacific grubunun markalarından biri olan Laneige, cilt bakımı kapsamında ün salmış bir marka. Özellikle Water Sleeping Pack ürünü Korede ve Asya’da çok meşhur. Bu sefer de “Cushion” denilen bir ürününden bahsedeceğim. “Cushion” çok popüler olmaya başlayan bir kavram. Süngerimsi yapıya sahip bir katmanın altına fondöten ve pudra karışımı bir likit mevcut. Buradan hiç bir şekilde baskı uygulanmadan sızmıyor akmıyor. Bu sayede makyaj çantanızda rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz.

Ürünün aynası oldukça geniş, aynı zamanda kullanımı da basit ve efektif. Bu kapsamda hoşuma giden bir ürün oldu.

Kapatıcılığı ortanın üstünde, ancak kızarıklıklara çok iyi geleceğini düşünmüyorum. Buildable Coverage kapsamında başarılı değil, yani üst üste uygulamanızı tavsiye etmiyorum çünkü yapış yapış oluyor ve kalın bir tabaka hissi yaratıyor.

Ürün ile ilgili sevmediğim bir diğer faktör ise, ürünün kokusunun çok abartılı bir biçimde yoğun olması. Ürünü uyguladığım andan itibaren tabiri caizse gözüm yandı. Hassas ciltlere kesinlikle öneremeyeceğim bir ürün. Kendi kullandığım ürünlerde de özellikle parfüm olmamasına dikkat ediyorum.

Eğer parafümden rahatsız olmuyor ve kapatıcılık oranı yüksek bir ürün arıyorsanız, BB Cushion tam size göre bir ürün.

Laneige markasının eksi ve artılarına bakar isek;

Pros; (+)

 • Tasarım şıklığı
 • Kolay uygulama
 • Ortanın üstünde kapatıcılık
 • Aynasının büyüklüğü
 • Akmayan yapısı

Cons; (-)

 • İçeriğindeki parfüm
 • Parfümün çok yoğun olması
 • Hassas ciletlere uygun olmaması…
Laneige BB Cushion

Laneige BB Cushion Fotoğraf: itsmuesday

I would like to talk about a product that was given to me lately. I’ve tried it for a Korean Company which wants to have an idea about Turkish Cosmetic Market. Laneige is one of the most popular brands about skincare in Korea. It belongs to the Amore Pacific group. Especially their Water Sleeping Pack is pretty famous in Korea. But this time I am going to talk about this “Cushion” thing.

Nowadays Koreans are crazy about Cushion, so every brand is kind of producing their own cushion. Laneige also has its own Cushion product too. But what is that Cushion? It has a phase of sponge which is located on the liquid of the box and it is stable so the liquid stays where it belongs. If you want to reach the liquid you have to press the cushion with a powder puff. Then the limited amount of the liquid (which has foundation and some kind of mixed power maybe?) comes up. Actually it is pretty functional because you can carry it in your makeup bag easily.

Also I loved the mirror of the product because it is HUGE! Coverage is medium (maybe a bit more than a medium) and it is not buildable. If you want to apply more during the day, there may be a disturbing thick phase on you face.

I don’t think that it is good for blemishes and I don’t suggest you to use it if you need a buildable coverage. The other thing that I didn’t like about this product is its smell. It is so dense and you can feel like there is a lot of perfume in the product. I felt that much of perfume may irritate my skin. I am really obsessed with perfumes. I don’t like anything smelly on my face. My face is extremely sensitive.

If you are ok with the perfume and medium coverage, it is possible for you to like this product. I mean the BB Cushion

Pros (+)

 • Good Package
 • Easy Application
 • Medium or a bit more than medium Coverage
 • The HUGE Mirror
 • Non-drip Formula

Cons (-)

 • The perfume
 • The very dense perfume…
 • Not suitable for sensitive skin (because of the perfume)

 

Bizi, Facebook, Twitter ve Instagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın 🙂

itsmuesday@gmail.com

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s