Far Paletlerim ve Victoria’s Secret İndirim Alışverişim

Geçenlerde Cevahir Alışveriş Merkezi‘nde gezerken gözüme takılan Victoria’s Secret indiriminden birkaç ürün almak istedim. Çok fazla kaliteli makyaj ürünleri olduğunu düşünmüyorum ancak kokusu ve “tadı” (evet malesef tadı) belki aroması da denebilir, hoşuma gittiğinden dolayı iki lipgloss ve bir adet de dudak yağı (lip oil) aldım. Açıkçası lipglosslar çok yapışkan hissi yarattı bende ama rujun üzerine hafif uygulanabilir. Bu kapsamda sorun çıkarmayacağını düşünüyorum. Diğer bir yandan da lip oili kesinlikle çok beğendim, dudaklarımın sürekli çatlayıp soyulduğunu düşünürsek çok işime yarayacak gibi görünüyor.

Far Paleti

Far Paletlerimin hemen altında konumlanan Victoria’s Secret ürünlerim. Far Paletlerim ise Smasbox, The Balm, BH Cosmetics ve e.l.f olarak sıralanabilir, detaylar geliyor… Fotoğraf: itsmuesday

Şimdi gelelim far paletlerime. Öncelikle fotoğraftan da görüldüğü üzere far paletlerim çok tozlu, farların kendi tozundan kaynaklanıyor. Günlük olarak temizlesem de, BH Cosmetics far paletim ve the Balm far paletim hariç diğer iki paletim (smasbox ve e.l.f) inanılmaz derecede tozlanıyor. Hafif nemli bir fırça ile uygulamak daha mantıklı olur diye düşünüyorum ancak her sabah o kadar detaya girecek vaktim olmuyor malesef.

1. Smashbox Full Exposure Palette: Karşımızda parabensiz ve sülfatsız bir far paleti var. Çikolata kahverensinden, Silver Pearl’e kadar birçok renk var evet ancak hayatımda bana en fazla hayal kırıklığı yaratan palet bu olmuştur malesef. Nitekim çok fazla tozlanıyor. Hiç kalıcı değil. Pigmentler uçuşuyor resmen. Rengi yakalamak için üstüste uygulama yapmak zorunda kalıyorum. Tek beğendiğim, inanılmaz güzel olan fırçası… Bir daha almayı düşünmediğim bir ürün.

2. e.l.f. Studio Baked Eyeshadow Palette (Texas): Orta sıklıkta kullandığım bir far paleti, renkleri orta derecede veriyor. Yoğunluğu açısından biraz zayıf ancak çok sedefli olduğundan dolayı seviyorum parlak parlak duruşunu. Yine smashbox gibi çok tozlanıyor. Ayna büyüklüğü açısından seyahatlerde ideal.

3. the Balm Nude: İşte bu benim aşkım dediğim palet, ikinci paletimi kullanıyorum diğerini bitirdim. Her gün hem iş makyajımda hem de günlük hayatımda gittiğim yerlerde olsun sürekli kullandığım palet. Renkleri muhteşem. Tozlanma neredeyse sıfır. Kesinlikle bittikçe alacağım bir palet. Çok memnunum. İstediğim her makyajı yapıyorum neredeyse.

4. Wild Child Baked Eyeshadow Palette: Parabensiz ve Oil Free bir far paleti. Tozlanıyor ama abartı derecede değil. Evet renkleri kapsamında da çok memnunum bana göre e.l.f paletimin bir değişiği. Ancak kesinlikle the Balm paletim gibi olamaz diye düşünüyorum şimdilik. Henüz çok fazla denemedim. İki rengini denedim ve memnun kaldım. İlerleyen dönemde daha detaylı yorum yapabileceğim.

Far Paletlerim

NUDE Paletim (the Balm) ve biraz da BH Cosmetics… Fotoğraf: itsmuesday

Bizi, Facebook, Twitter ve Instagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın 🙂

itsmuesday@gmail.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s