BIG CHEFS – BEĞENDİLİ KÖFTE

Daha önceki yazılarımda Big Chef’teki en sevdiğim tatlı olan Banana Split’ten bahsetmiştim. Şimdi de ana yemek kategorilerinden birindeyim. Ne zaman bir menüde “beğendi” görsem soluğu orada alıyorum diyebilirim. Bu seferde Big Chefs’in beğendili köftesini yedim. Her zamanki gibi inanılmaz başarılı olan Big Chefs burada da hünerlerini döktürmüştü. Porsiyon bana göre biraz büyük olsa da, köfteler istediğim gibi tam pişmişti. Beğendinin içinde hissedilen hafif patlıcan parçaları çok iyi bir kıvam yaratıyordu. Bu sebeple beğendi seven herkese rahatlıkla önerebileceğim bir tabak oldu.
Tam ortaya serpiştirilmiş küçük çıtır pidecikler ve yemeğin üzerine gezdirilmiş az miktarda tereyağı bütün bu lezzetin daha güzel bir şekilde harmanlanmasını sağlamış… Big Chefs’e yine tam not 🙂 Unutmadan da ekleyeyim, yemeğin sıcak ve hafif çukur tabakta gelmesi de güzel oldu, daha doğrusu adını bilmediğim sac türü malzemeye sahip bir tabakta geldi…
IMG_9569

Maydanoz sevmediğim halde bütün tabağı silip sürüpdüm 🙂 Fotoğraf: itsmuesday

Ok guys! Some of my friends told me that I need to write in English too! Ok! I will try my best again! Let’s start!
Well, this dish is popular nowadays; it is called meatball & aubergine puree with milk and browned flour or meatball with eggplant puree… I have some difficulties with the translation of the dish names in Turkish haha!
This dish is one of my favorite dishes in the restaurant called Big Chefs. It’s located in Istanbul – Turkey right now. And believe me all of them has a great location!
The eggplant puree is usually made with eggplant, milk, butter, cheese and some spices. It’s a good side dish for meat. It’s so soft but you can feel some pieces of the eggplant in your mouth which makes the taste better.
If you come to Turkey one day, you should try “beğendili kebap (kebab with eggplant puree) or beğendili köfte (meatball with eggplant puree). And if you need a good view you should definitely go to Big Chefs (any of them).
Oh I forgot something! The pita bread on the puree is very crispy! It is fried with butter and spice! Yummy!
—–
Bizi, Facebook, Twitter ve Instagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın 🙂
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s